Przejdź do głównej zawartości

MOTO GP: Simoncelli siódmy, Melandri dziesiąty w Hiszpanii

Na dobrym, siódmym miejscu wyścig MOTO GP na hiszpańskim torze Motorland Aragon ukończył tegoroczny debiutant w mistrzowskim cyklu, Marco Simoncelli z wspieranego przez Castrol zespołu San Carlo Honda Gresini

Na początku wyścigu miałem nadzieję na lepszy wynik, czułem się naprawdę dobrze, ale i tak jestem zadowolony z siódmego miejsca" - powiedział „SuperSic". - „Jechałem blisko Spiesa i Dovizioso przez siedem pierwszych okrążeń, ale zrobiłem kilka błędów i straciłem z nimi kontakt. Był to jednak bardzo pozytywny weekend, zrobiliśmy bardzo duży krok naprzód w porównaniu do poprzednich wyścigów" - dodał.

Drugi z motocyklistów zespołu, Marco Melandri także znalazł się w pierwszej dziesiątce. Włoch ukończył zmagania na torze Aragon na dziewiątym miejscu ze stratą nieco ponad 35 sekund do zwycięzcy.

Wyścig wygrał, po raz pierwszy w sezonie, Casey Stoner. Australijczyk był o 5,148 sek. szybszy od Daniego Pedrosy i o 9,496 sek. od Nicky'ego Haydena.

W klasyfikacji mistrzostw prowadzi z 284 punktami Jorge Lorenzo, drugi jest Pedrosa, który zgromadził ich 228. Na trzecią pozycję awansował Casey Stoner, który na swym koncie ma 155 „oczek". Motocykliści wspieranego przez Castrol San Carlo Honda Gresini Marco Melandi i Marco Simonceli zajmują odpowiednio - dziewiątą i dziesiątą lokatę.

Kolejna runda MOTO GP odbędzie się 3 października w Japonii na torze Motegi.