Przejdź do głównej zawartości

Barcelona rozbiła Bayern Monachium w półfinale Ligi Mistrzów

FC Barcelona potwierdziła wczoraj, że jest obecnie jednym z najlepszych klubowych zespołów w Europie. "Duma Katalonii" w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów rozgrywanym na Camp Nou pewnie ograła Bayern Monachium 3:0

Na początku spotkania mieliśmy serdeczne przywitanie, pomiędzy trenerem Bawarczyków, Pepem Guardiolą, a szkoleniowcem Barcy, Luisem Enrique. Obaj bardzo dobrze się znają, ponieważ grali razem w przeszłości w Barcelonie. Po tym miłym geście z obu stron, już nie było żadnym sentymentów i oba zespoły z impetem przystąpiły do meczu.

Po bezbramkowej pierwszej połowie meczu, w której rewelacyjnie strzały Katalończyków bronił reprezentant Niemiec, Manuel Nouer, wynik meczu otworzył w 76 minucie Lionel Mesii. Argentyński gwiazdor Barcelony po zagraniu Daniego Alvesa precyzyjnie skierował piłkę do bramki mistrza Niemiec.

Reprezentant wicemistrzów świata podwyższył wynik na 2:0 dla gospodarzy w 80 minucie spotkania. Wtedy przy trafieniu asystował mu Ivan Rakitić. Chorwat kapitalnie wyłożył futbolówkę trzykrotnemu najlepszemu piłkarzowi świata, a ten bez dwóch zdań pokonał Manuela Nouera.

Autorem ostatniego gola dla FC Barcelona był Brazylijczyk Neymar. Reprezentant Canarinhos celnie uderzył w 90 minucie spotkania po zagraniu do niego piłki przez Lionela Messiego. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie i Barca przed własną publicznością zwyciężyła Bayern Monachium 3:0.

Rewanż 13 maja na Allianz Arenie w Monachium.