Przejdź do głównej zawartości

Juventus wygrywa z Lechią na PGE Arena

Juventus Turyn pokonał w meczu towarzyskim rozgrywanym na PGE Arena Lechię Gdańsk 2:1. Spotkanie to oglądał był prezydent RP, Lech Wałęsa, który był gościem honorowym i rozpoczął ten mecz kopnięciem piłki

Pierwszego gola dla mistrzów Włoch i finalisty Ligi Mistrzów strzelił wyceniany na 80 mln Euro, Paul Pogba. 22-letni pomocnik reprezentacji Francji trafił celnie w 4 minucie spotkania po zagraniu Paulo Dybali.

Lechia wyrównała dopiero w drugiej połowie meczu, mimo że miała swoje szanse znacznie wcześniej kiedy, Gianluigi Buffona próbował pokonać kapitan gospodarzy, Piotr Wiśniewski.

W 81 minucie bramkę dla gdańszczan zdobył 19-letni Adam Buksa. Pochodzący z Krakowa młody napastnik Lechii po kapitalnym odegraniu do niego piłki piętką przez Brazylijczyka, Bruno Nazario, precyzyjnie umieścił futbolówkę w bramce "Juve".

Wynik na 2:1 dla „Starej Damy” ustalił nowy snajper tego zespołu Mario Mandzukić. Były zawodnik Atletico Madryt i Bayernu Monachium pokonał golkipera Lechii w 81 minucie meczu.