Przejdź do głównej zawartości

Barcelona w finale Klubowych Mistrzostw Świata 2015. Hat-trick Luisa Suareza

FC Barcelona pokonała chiński Guangzhou Evergrande 3:0 na Nissan Stadium w Yokohamie w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata 2015 odbywających się w Japonii i awansowała do finału tych rozgrywek

Duma Katalonii pierwszego gola zdobyła w 39 minucie spotkania, a jego autorem był znakomicie grający w La Liga, Urugwajczyk Luiz Suarez.

Po przerwie koncert Barcelony trwał dalej. W 50 minucie meczu Luis Suarez podwyższył wynik na 2:0, a przy trafieniu asystował mu Iniesta.

Głodny bramek Urugwajczyk w 68 minucie trafił po raz trzeci w tym meczu, tym razem z rzutu karnego, zapewniając swojemu zespołowi awans do finału Klubowych MŚ 2015. W finale tych rozgrywek Barcelona zmierzy się z argentyńskim zespołem River Plate, który wczoraj pokonał w półfinale rozgrywanym w Osace, Sanfrecce Hiroshima 1:0.

Najbliższy rywal Barcy jest tegorocznym triumfatorem Copa Libertadores i zajmuje obecnie 9 miejsce w lidze argentyńskiej w tym sezonie.