Przejdź do głównej zawartości

PSG awansuje do finału Pucharu Francji

Paris Saint-Germain pokonało pewnie na własnym stadionie AS Monaco 5:0 w półfinale Pucharu Francji i awansowało do finału tych rozgrywek

Do przerwy gospodarze prowadzili z Monaco 2:0. Jako pierwszy gola dla mistrzów Francji zdobył w 26 minucie spotkania Julian Draxler, a przy trafieniu asystował mu Urugwajczyk Edinson Cavani.

To właśnie Cavani, który króluje w tym sezonie w Ligue 1  podwyższył na 2:0 dla gospodarzy rezultat w 31 minucie meczu po zagraniu pomocnika reprezentacji Argentyny Ángeli Di Maríi.

Po przerwie, w 50 minucie gry pechowo do własnej bramki skierował piłkę 20-letni obrońca Monaco Safwan Mbae i paryżanie prowadzili już 3:0.

Dwie minuty po tej bramce na 4:0 dla PSG podwyższył 30-letni Blaise Matuidi po zagraniu Ángela Di Marí. To była druga asysta Argentyńczyka w tym meczu.

„Kropkę nad i” postawił w 90 minucie spotkania brazylijski defensor PSG Marquinhos, a przy golu asystował mu francuski pomocnik Blaise Matuidi.