Przejdź do głównej zawartości

Real Madryt w półfinale Ligi Mistrzów. Hat-trick Cristiano Ronaldo

Real Madryt pokonał po dogrywce Bayern Monachium 4:2 na Estadio Santiago Bernabeu w rewanżowym meczu Ligi Mistrzów. Trzy gole dla gospodarzy zdobył Portugalczyk Cristiano Ronaldo

Mecz w Madrycie początkowo lepiej się układał dla gości, bo Bawarczycy prowadzili z Królewskimi od 53 minuty po golu z rzutu karnego Roberta Lewandowskiego. Lewy zdobył 9 gola w tej edycji Champions League.

Gospodarze odpowiedzieli dopiero w 76 minucie. Wtedy celnym uderzeniem głową Manuela Neuera pokonał gwiazdor Realu Madryt, Cristiano Ronaldo. To 5 trafienie 31-letniego CR7 w tej edycji Ligi Mistrzów  Jak się okaże później, to nie koniec popisu strzeleckiego Portugalczyka. w tym meczu.

Bayern natychmiast odpowiedział. W 77 minucie gry w polu karnym gospodarzy znalazł się Robert Lewandowski, jednak to nie ona, a Sergio Ramos skierował piłkę do własnej bramki, pokonując Keylora Navasa i mistrzowie Niemiec prowadzą z Królewskim 2:1.

W 85 minucie Bayern gra w dziesiątkę, bo po drugiej żółtej kartce boisko opuszcza reprezentant Chile Arturo Vidal, który w pierwszym meczu zdobył gola dla Bawarczyków.

W dogrywce, w 105 minucie drugiego gola dla Królewskich zdobywa Cristiano Ronaldo po dośrodkowaniu Ramosa w pole karne i Real Madryt remisuje 2:2 z Bayernem u siebie. Dla Portugalczyka to 6 bramka w tym sezonie Ligi Mistrzów.

Na 3:2  dla gospodarzy w 109 minucie meczu podwyższa Cristiano Ronaldo po podaniu Marcelo. Hat-trick gwiazdy Realu Madryt i 7 gol w 10 meczu tej edycji Champions League. 5 bramek w dwumeczu Real Madryt-Bayern Monachium.

W 112 minucie na 4:2 dla Królewskich wynik rywalizacji ostatecznie ustalił 21-letni Hiszpan Marco Asensio, który zmienił na boisku Karima Benzemę w 64 minucie spotkania. To 2 gol młodego napastnika Królewskich w 5 występie w Lidze Mistrzów.