Przejdź do głównej zawartości

Ronaldo prowadzi Królewskich do triumfu nad Bayernem w Lidze Mistrzów

Real Madryt pokonał Bayern Monachium 2:1 na Allianz Arena w meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów, a dwie bramki dla gości zdobył Cristiano Ronaldo

W 25 minucie spotkania na prowadzenie wyszli goście po celnym uderzeniu Arturo Vidala. To 3 bramka w tym sezonie Ligi Mistrzów 29-letniego Chilijczyka, który do Monachium trafił z Juventusu Turyn w 2015 roku..

W 45 minucie Vidal mógł zdobyć drugiego gola w tym meczu, ale nie zdołał wykorzystać rzutu karnego. Na boisku widać było brak kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego, którego na pozycji zastępował Thomas Mueller. Jednak snajper mistrzów świata naprzeciwko tercetu  Królewskich: Bale, Benzema i Cristiano Ronaldo nie za bardzo dawał sobie radę.

W 47 minucie Manuela Neuera pokonuje gwiazdor Realu Madryt, Portugalczyk, Cristiano Ronaldo. Dla 32-letniego CR7 to 3 gol w tej odsłonie Ligi Mistrzów.

As Realu Madryt staje ponownie przed kolejną szansą na zdobycie bramki w 75 minucie, ale Neuer jest lepszy. Dwie minuty później Cristiano Ronaldo poprawia się i umieszcza piłkę w bramce Manu, zdobywając 4 gola w tej edycji Ligi Mistrzów.

W 90 minucie do bramki Bayernu trafia Sergio Ramos, ale sędzia liniowy wychwycił, że e Hiszpan był na spalonym i gola nie uznaje. Do końca meczu wynik 2:1 dla Królewskich sie utrzymał i to goście są w lepszej sytuacji przed rewanżem na Santago Bernabeu