Przejdź do głównej zawartości

Amerykanki mistrzyniami świata 2015

Piłkarki Ameryki pokonały 5:2 Japonki w finale mistrzostw świata 2015 rozgrywanym w Kanadzie i zostały mistrzyniami świata

Japonki, które broniły na tegorocznym mundialu tytułu mistrzowskiego szybko dały się zdominować żądny krwi rywalkom.

W ciągu zaledwie 16 minut Amerykanki strzeliły w koncertowym stylu 4 gole, zaskakując swoje rywalki, które na tym mundialu bronią tytułu mistrzyń świata wywalczony w 2011 roku.

3 gole dla USA zdobyła rewelacyjnie grająca na tym turnieju 32-letnia Carli Lloyd. Pomocniczka reprezentacji Stanów Zjednoczonych trafiła celnie w 3, 5 oraz 16 minucie spotkania. Lloyd do tej pory wystąpiła w barwach narodowych 201 razy strzelając 66 goli.

Carli jest zawodniczką klubu Houston Dash, w którym gra od 2015 roku. Wcześniej występowała w zespole Western New York Flash.

1 bramkę dla Amerykanek, które aktualnie zajmują drugie miejsce w rankingu najlepszych drużyn świata FIFA strzeliła 27-letnia Lauren Nicole Holiday. Cheney pokonała golkiperkę Japonii w 14 minucie meczu.

W 54 minucie bramkę dla USA strzeliła 27-letnia Tobin Heath. Grająca z numerem 17 na koszulce zawodniczka strzeliła  11 gola w 97 występie w barwach Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Japonki odpowiedziały dwoma trafieniami. Jako pierwsza bramkę zdobyła Ogimi, a następnie na listę strzelców wpisała się Johnson.