Przejdź do głównej zawartości

Dreszczowiec w meczu Polska-Szkocja w Glasgow. Popis Lewego

Biało-czerwoni zafundowali nam wczoraj kibicom niezły dreszczowiec w Szkocji, który lepiej by nie wyreżyserował mistrz gatunku. Reprezentacja Polski zremisowała ze Szkocją 2:2 w Glasgow w meczu eliminacyjnym Euro 2016

Spotkanie rozpoczęło się niczym u mistrza horrorów, Alfreda Hitchcocka, najpierw było wielkie trzęsienie ziemi, a potem napięcie stopniowo rosło. W 2 minucie nasi prowadzili po kapitalnym celnym uderzeniu Roberta Lewandowskiego. Lewy doskonale wykorzystał zagranie Arkadiusz Milika i pokonał golkipera gospodarzy. Co za chemia między tymi dwoma piłkarzami, jak nie bramki, to asysty. Dobrze to pomyślał Adam Nawałka.

To 30 gol Roberta Lewandowskiego w reprezentacji Polski i 11 trafienie w tych eliminacjach. Polski napastnik rządzi nie tylko w Bundeslidze, ale i w eliminacjach Euro 2016 i kadrze narodowej. Taki kapitan to wielki skarb.

Kiedy wydaje się, że  po nokaucie Lewego, Szkoci leżą rażeni siłą ciosu, gospodarze wyprowadzają szybka kontrę i gola w 45 minucie z dystansu strzela Ritchie i do przerwy reprezentacja Polski remisuje ze Szkotami 1:1.

W drugiej odsłonie niepotrzebnie oddajemy inicjatywę rywalom i dajemy narzucić sobie styl gry Szkotów. To się nie powinno zdarzyć. W 62 minucie rywalizacji taka postawa Polaków mści się na nas, bo po błędzie jednego z Biało-czerwonych Szkoci przechwytują piłkę i doskonały strzałem z dystansu Fabiańskiego pokonuje Fletcher.

Po tym golu znów robi się nerwówka, bo z Dublina dochodzą wieści, że Irlandią prowadzi 1;0 z Niemcami i jeśli Polacy myślą o awansie na Euro 2016 muszą z Irlandczykami wygrać 11 października. Na razie jednak pozostało trochę czasu i trzeba mieć nadzieje, że nic jeszcze nie jest stracone.

W ostatniej sekundzie meczu Biało-czerwonych ratuje Robert Lewandowski, który kapitalnie wykorzystuje zamieszanie po szkocką bramka po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego i umieszcza ją w siatce gospodarzy.  To 12 gol Lewego w tych eliminacjach i 31 w barwach reprezentacji Polski. Robert Lewandowski zostaje bohaterem tego meczu. Szkoci spuszczają głowy, nie wierzą w to, co się stało. Dla niech eliminacje się skończyły  i marzenia o awansie na Euro 2016 także.