Przejdź do głównej zawartości

Francja dołącza do półfinalistów Euro 2016

Reprezentacja Francji pokonała w ćwierćfinale Euro 2016 Islandię 5:2 na Stade de France i dołączyła do pozostałych półfinalistów, którymi są Niemcy, Walia i Portugalia

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 13 minucie spotkania po celnym uderzeniu napastnika Kanonierów Oliviera Giroud. Przy bramce asystował znany z występów w PSG defensywny pomocnik Blaise Matuidi.

W 20 minucie wynik na 2;0 dla Francuzów podwyższa strzałem głową gwiazdor Juventusu, Paul Pogba po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Antoine Griezmanna.

Dominacja dwukrotnych mistrzów Europy. W 43 minucie bramkę z 17 metrów dla Trójkolorowych zdobywa  Dimitri Payet, a przy trafieniu asystuje mu znów napastnik Atletico Madryt, Antoine Griezmann. Trzeci gol Payeta na tej imprezie.

To nie koniec emocji, bo jeszcze przed przerwą, w 45 minucie gospodarze prowadzą 4:0, a na listę strzelców wpisuje sam Griezmann, który asystował przy dwóch bramkach swoich kolegów. Kapitalny mecz finalisty Ligi Mistrzów. Antoine Griezmann prowadzi aktualnie na liście najlepszych strzelców Euro 2016 z 4 golami.

Islandia odpowiada dopiero po przerwie. W 56 minucie golkipera Francji pokonuje po dośrodkowaniu  Sigurdssona,  Kolbeinn Sigthorsson. 26-letni zawodnik Nantes schodzi z boiska w 83 minucie, a w jego miejsce na murawie pojawia się Eidur Gudjohnsen.

Trzy minutę później gola na 5:1 dla Trójkolorowych zdobywa  Olivier Giroud. As Kanonierów pewnie umieszcza piłkę w siatce rywali celnym uderzeniem głowa. To druga bramka tego piłkarza w tym spotkaniu i 3 na tym turnieju.

Jeszcze przed końcem rywalizacji na Stade de France w Paryżu dają o sobie nać Islandczycy. W 84 minucie głową bramkę dla gości zdobywa Birkir Bjarnason po dośrodkowaniu Skulasona. Pomocnik FC Basel tym samym zdobywa 2 bramkę na tym turnieju.

Mecz kończy się zwycięstwem Francji 5:2 i to oni awansują do półfinału piłkarskich mistrzostw Europy 2016, a Islandia żegna się z francuskim turniejem, pokazując, że jest dzielnym zespołem. Brawo dla walecznych Islandczyków.

W kolejnym meczu gospodarze turnieju zmierza się z aktualnymi mistrzami świata i z trzykrotnym  mistrzami Europy,Niemcami, natomiast Walia powalczy o awans do finału z Portugalią.