Przejdź do głównej zawartości

Francja powalczy o tytuł z Portugalią. Porażka Niemców z gospodarzami Euro 2016

Reprezentacja Francji pokonała w półfinale Euro 2016 mistrzów świata, Niemców 2:0 po dwóch golach snajpera Atletico Madryt Antoine Griezmanna. W finale gospodarze turnieju zmierzą się z Portugalia, która pokonała Walię 2:0

As Trójkolorowych wpisał się na listę strzelców pierwszy raz jeszcze przed przerwą. W 45 minucie sędzia prowadzący spotkanie podyktował rzut karny dla gospodarzy po ręce kapitana mistrzów świata, Bastiana  Schweinsteigera w polu karnym. Piłka przypadkowo trafiła w rękę pomocnika Manchesteru United.

Do futbolówki doszedł znakomicie spisujący się na imprezie we Francji Antoine Griezmann i celnym uderzeniem pokonał golkipera Bayernu Minachium, Manuela Neuera. Najlepszy bramkarz świata niepocieszony musiał sięgać po futbolówkę do własnej siatki.

W drugiej odsłonie gry Francuzi zadali decydujący cios. W 73 minucie wynik na 2:0 podwyższył Antoine Dla Griezmann. Manu Neuer znów bezradny. Francuz tym samym zdobył gole numer 5 i 6. 25-letni snajper reprezentacji Francji jest aktualnie najlepszym strzelcem Euro 2016.

Niemcy niezadowoleni z końcowego wyniku wracają do domu. Teraz pozostało im walczyć o zakwalifikowanie się do mistrzostw świata 2018 w Rosji podczas, który będą bronić tytułu championa globu.

Francuzi, natomiast powalczą w wielkim finale Euro 2016 z Portugalią o piłkarskie mistrzostwo Europy 2016. I znów naprzeciwko siebie staną napastnik Atletico Madryt Antoine Griezmann i gwiazdor Realu Madryt Cristiano Ronaldo, którzy poprzednio spotkali się podczas finału Ligi Mistrzów, w którym Królewscy pokonali podopiecznych trenera Diego Simeone, zdobywając trofeum tej imprezy. klubowej.