Przejdź do głównej zawartości

Portugalia ogrywa w półfinale Euro 2016 Walijczyków. Błysk formy Cristiano Ronaldo

Reprezentacja Portugalii pokonała Walię 2:0 w półfinale piłkarskich mistrzostw Europy 2016 na Stade de Lumieres w Lyonie i awansowała do finału tego turnieju, w który powalczy ze zwycięzcą spotkania Niemcy-Francja

Po bezbramkowej pierwszej połowie, w której oba zespoły grały otwartą piłkę, szukając swoich szans na zdobycie bramek, gole padły w drugiej odsłonie spotkania. I to właściwie jeden po drugim, co pogrążyło w błyskawicznym tempie Walijczyków.

50 minucie trzeciego gola na tej imprezie zdobył gwiazdor Realu Madryt, Cristiano Ronaldo i Portugalia prowadziła 1:0. Portugalczyk wyrównał tym samym rekord Francuza Michela Platiniego, który strzelił na mistrzostwach Europy 9 goli. Z tym, że Platini na ich zdobycie potrzebował tylko jednego turnieju, a Ronaldo trzech.

Trzy minuty później 31-letni CR7 asystował przy bramce Naniego na 2:0 dla Portugalczyków. To 2 druga bramka na Euro 2016 29-letniego pomocnika Valencii, który w reprezentacji narodowej występuje od 2006 roku.

Czołowy napastnik Walijczyków, Gareth Bale robił na boisku co mógł, by zdobyć gola, jednak się nie udało i to Portugalię zobaczy w finale tegorocznych mistrzostw Europy, Rywalem Portugalii w finale będzie zwycięzca drugiego pojedynku półfinałowego Francja-Niemcy, który odbędzie się jutro.