Przejdź do głównej zawartości

Chelsea przed Liverpoolem w Premier League

Piłkarze Chelsea Londyn zdecydowanie prowadzą po siedemnastu kolejkach ligi angielskiej. Londyńczycy wyprzedzają w tabeli Premier League Liverpool i Manchester City

Chelsea w ostatnim meczu pokonało na wyjeździe Crytsal Palace 1:0 po golu Diego Costy w 44 minucie spotkania, a w następnym meczu zmierzy się u siebie z Bournemouth. Zespół z Londynu do tej pory wygrał 14 z 17 meczów, raz remisując i 2-krotnie doznając porażki. Londyńczycy mogą się pochwalić 43 punktami w tabeli Premier League

Dla porównania drugi na liście Liverpool ma 37 oczek w tabeli i triumfował w 11 z 17 spotkań, 4-krotnie remisował i 2-krotnie, jak Chelsea musiał uznać wyższość rywali. Podopieczni Joergena Kloppa pokonali w ostatniej kolejce na wyjeździe Everton 1:0 po bramce Sadio Mane w 90 minucie meczu. The Reds w kolejnym meczu powalczą na własnym stadionie o trzy punkty z Stoke.

Trzeci w tabeli Manchester City uzbierał 36 punktów, podobnie, jak Liverpool wygrał 11 z 17 spotkań tego sezonu Premier League, i w przeciwieństwie do wicelidera 3-krotnie remisował i 3-krotnie przegrywał. Podopieczni trenera Pepa Guardioli w ostatnim meczu pokonali u siebie Arsenal Londyn 2:1 po golach Leroya Sane (47 min) i Raheema Sterlinga w 71 minucie. Honorową bramkę dla Kanonierów zdobył Theo Walcott w 5 minucie spotkania. City zmierzy się w następnym spotkaniu z Hull.