Przejdź do głównej zawartości

Brazylia w kłopotach. Skandaliczne zachowanie Neymara i Bacci

Reprezentacja Brazylii ma coraz większe kłopoty. Canarinhos stracili 3 punkty w ostatnim meczu grupowym Copa America 2015 z Kolumbią przegranym 0:1 po golu Jeisona Murillo

23-letni obrońca Grandy trafił do brazylijskiej w 36 minucie i zdenerwował pewnego siebie rywala, który wcześniej na tym turnieju pokonał Peru 2:1 i w ostatnim czasie notował same zwycięstwa.

Zespołowi Dungi nawet nie pomogła obecność na boisku Neymara. Kolega klubowy Messiego i Suareza nie zdołał strzelić gola, choć w 43 minucie był bliski pokonania Espiny po zagraniu Daniego Alvesa. Sposób odegrania obrońcy "Dumy Katalonii" do swojego krajana był kapitalny i powinien otworzyć drogę do bramki.

W drugiej połowie ulubieniec Brazylijczyków starał się napędzać grę Canarinhos, ale bezkutecznie, bo mimo wielu prób i akcji podejmowanych w polu karnym Kolumbii wynik meczu się już nie zmienił.

Jakby tego było mało po zakończeniu spotkania doszło do przepychanek między obiema drużynami, a aktorami pierwszego planu byli 23-letni gwiazdor Barcelony Neymar oraz Carlos Bacca. Obaj piłkarze dostali czerwona kartkę z swe zachowanie na boisko od sędziego.

Co ciekawe młody napastnik Canarinhos został szybko wyprowadzony przez sztab szkoleniowy, do tunelu, gdy sędzią do niego biegł z czerwonym kartonikiem. Jednak to nic nie dało, że arbiter konsekwentnie wymierzył boiskowa sprawiedliwość, karząc Neymara i Baccę.