Przejdź do głównej zawartości

Hity piłkarskie dnia; Bayern Monachium wygrywa, Real Madryt przegrywa

Na te dzisiejsze mecze czekał cały piłkarski świat. W pierwszym hicie Bayern Monachium  pokonał na Volkswagen Arena Wolfsburg 2:0 w 23 kolejce Bundesligi, zaś w drugim Real Madryt przegrał na Santiago Bernabeu z Atletico 0:1 w La Liga

W meczu mistrza Niemiec z wicemistrzem gole zdobywali Kinglsley Coman w 66 i Robert Lewandowski w 74 minucie spotkania. Przy golu Lewego asystował reprezentant Francji Franck Ribery, zaś Coman pokonał bramkarza gospodarzy po tym, jak piłka po uderzeniu Roberta Lewandowskiego trafił pod jego nogi.

W tabeli Bundesligi po 23 kolejkach Bayern z 62 punktami wyprzedza Borussię Dortmund (51 pkt) i Herthę Berlin (39 pkt). Wolfsburg zajmuje dopiero 8pozycje z 31 oczkami.

W drugim hicie dzisiejszego dnia Królewscy nie poradzili sobie z Atletico Madryt i to na własnym stadionie. Real w przeciwieństwie, do Bayernu Monachium, który pewny jest zdobycia tytuł mistrzowskiego, może się pożegnać z myślą o jego zdobyciu. Podopieczni Zidane przegrali z gośćmi po golu czołowego strzelca ligi hiszpańskiej Antoine Griezmanna. Francuz celnie trafił do siatki gospodarzy w 53 minucie. Keylor Navas był bezradny.

W La Liga po 25 kolejkach prowadzi FC Barcelona z 63 punktami. Katalończycy maja jedno zaległe spotkanie. Na drugiej pozycji jest Atletico Madryt z 58 oczkami, a cztery punkty do niego traci zamykający czołową trójkę Real Madryt (54 pkt).

Źródło: swiatimedia.blogspot.com