Przejdź do głównej zawartości

Bayern rozbija Augsburg. Dwa gole Roberta Lewandowskiego

Bayern pokonał Augsburg 3:1 na Allianz Arena w meczu dwudziestej pierwszej kolejki Bundesligi i umocnił się pozycji lidera tabeli

Pierwszego gola dla mistrzów Niemiec zdobył w 16 minucie spotkania Robert Lewandowski. Lewy ponownie trafił w 62 minucie meczu. Dla polskiego napastnika to 20 i 21 gol w tym sezonie Bundesligi. Kapitan Biało-czerwonych wyprzedza na liście najlepszych strzelców ligi niemieckiej jednym trafieniem Gabończyka Pierre-Emericka Aubameyanga z Borussii Dortmund.

W 78 minucie wynik meczu na 3:0 dla Bawarczyków podwyższył reprezentant wicemistrzów świata, Thomas Mueller. To 15 gol Niemca w tym sezonie Bundesligi.

Honorowe trafienie  dla Augsburga zdobył Raul Marcelo Bobadilla. Paragwajski napastnik gości pokonał w 87 minucie broniącego w bramce gospodarzy, Manuela Neuera. Manu był nieco zaskoczony trafieniem Bobadilla.

Zobacz bramki padające w tym meczu:  Augsburg vs Bayern Munich 1-3 All Goals Highlights 2016 ...
Bawarczycy aktualnie są liderami Bundesligi i z 56 punktami wyprzedzają BVB (48 pkt) i Bayer Leverkusen (35 pkt). Na czwartej pozycji znajduje się z taką sama liczba oczek, co Bayer, Hertha Berlin. Wicemistrz Niemiec, drużyna Wolfsburg (30 pkt) zajmuje dopiero ósmą pozycję, tracąc do lidera  dwadzieścia sześć punktów.