Przejdź do głównej zawartości

Polacy górą w starciu z Serbią. Gol Kuby Błaszczykowskiego

Reprezentacja Polski pokonała na stadionie INEA w Poznaniu Serbie 1:0 w pierwszym meczu towarzyskim, który był sprawdzianem piłkarzy Adam Nawałki przed Euro 2016 we Francji

Bohaterem Biało-czerwonych został Jakub Błaszczykowski. 30-pomocnik grający obecnie we Fiorentinie wpisał się na listę strzelców w 28 minucie spotkania. To jego 16 gol w 76 występie reprezentacyjnym. Zobacz bramkę zdobyta przez byłego pomocnika BVB w meczu Polski z Serbią: [1-0] Jakub Błaszczykowski [Gol] Polska v Serbia / Poland v ...

Zanim, jednak Polska zdobyła gola przed świetną okazją dostrzelenia bramki stanęli Serbowie. W zaledwie w 7 minucie meczu Branislav Ivanović nie wykorzystuje w 100 procentowej szansy do pokonania Łukasza Fabiańskiego. Można tylko się zastanawiać dlaczego 32-letni obrońca Chelsea Londyn nie trafił celnie do polskiej bramki.

W 51 minucie wynik na 2:1 dla Biało-czerwonych mógł podwyższyć Arkadiusz Milik, jednak piłka po strzale młodego snajpera Ajaxu  Amsterdam uderzyła w słupek i Stojkovic nie musiał sięgać do siatki. 22-letni Milik już dziś uważany jest jednego z najlepszych napastników w Europie.

W 63 i 86 minucie meczu goście znów blisko zdobycia gola. W pierwszej sytuacji, jednak Wojciech Szczęsny, który zastąpił w bramce Łukasza Fabiańskiego doskonale poradził sobie z piłką, która uderzał Ljajić. Przy drugiej okazji golkiper Romy wybronił kapitalnie strzał Rajkovića, wybijając piłkę nad porzeczkę.

26 marca we Wrocławiu Biało-czerwoni, którzy aktualnie zajmują 31 lokatę w rankingu FIFA zmierzą się w drugim spotkaniu z Finlandią.