Przejdź do głównej zawartości

PSG rozbija Troyes i zapewnia sobie mistrzowski tytuł

Podopieczni Laurenta Blanca mogą już zacząć świętować. Paris Saint Germain pokonał na Stade de l'Aube Troyes AC 9:0 w meczu ostatniej kolejki Ligue1 i zapewnił sobie tytuł mistrza Francji

Paryżanie swój marsz ku zwycięstwu rozpoczęli w 14 minucie spotkania. Wtedy gola dla gości zdobył Edinson Cavani. 29-letni Urugwajczyk ponownie celnie trafił w 75 minucie meczu. Jednak był to dopiero początek piłkarskiego festiwalu na stadionie gości.
W 18 i 19 minucie podopieczni Laurenta Blanca prowadzili już 3:0 po bramkach reprezentanta wicemistrzów świata, Javiera Pastore i 20-letniego pomocnika Trójkolorowych U-21, Adriena Rabiota.
Kolejne gole należały do króla PSG, Szweda Zlatana Ibrahimovicia. 34-letni Ibra celnie uderzał czterokrotnie; w 46, 53, 56 oraz 89 minucie meczu. Zlatan może spać spokojnie, korona strzelców w tym sezonie trafi do niego. Gwiazdor Paris Saint Germain zdobył w tym sezonie 24 gole w 24 meczach. Drugi na liście Edinson Cavani, także z PSG strzelił 14 bramek w Ligue 1.
Jakby tego był mało paryżanie dostali prezent od gospodarzy. W 59 minucie swojego bramkarza pechowo pokonał 26-letni obrońca Troyes, Matthieu Saunier.
Mecz zakończył się zwycięstwem PSG 9:0 i goście mogą być spokojni o obronę tytułu mistrza Francji. W tabeli klub ze stolicy z 77 punktami wyprzedza Monaco (52 pkt) i Nice (47 pkt).

Źródło: swiatimedia.blogspot.com