Przejdź do głównej zawartości

Robert Lewandowski Najlepszym Polskim Sportowcem Roku

Robert Lewandowski zwyciężył w 81. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i TVP na Najlepszych Sportowców Polski. Napastnik reprezentacji Biało-czerwonych i Bayernu Monachium pokonał na podium dwukrotną mistrzynię świata w rzucie młotem, Anitę Włodarczyk i czwartą rakietę świata, Agnieszkę Radwańską
Na kolejnych miejscach znaleźli się  dwukrotny mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek, kapitan siatkarskiej reprezentacji Polski, która na mundialu w 2015 w Polsce wywalczyła złoty medal, Michał Kubiak oraz mistrz świata z Pekinu, dyskobol, Piotr Małachowski.
Siódmą pozycje zajęła znakomita polska fighterka mieszanych sztuk walki i aktualna mistrzyni UFC w wadze słomkowej, Joanna Jędrzejczyk. Tuż za sześciokrotną mistrzyn świata i czterokrotną championką Europy w muay thai uplasował się znakomity polski kolarz, zwycięzca Tour de Pologne Rafał Majka.
Dziewiątą pozycję zajął piłkarz ręczny reprezentacji Polski, Michał Jurecki, a dziesiątkę najlepszych polskich sportowców zamknął zwycięzca ubiegłorocznego Rajdu Dakar w kategorii quad, Rafał Sonik. Polak nie powalczy w tym roku w tej imprezie o zwycięstwo ze względu na awarię silnika w swoim pojeździe
10 Najlepszych Sportowców Polski "Przeglądu Sportowego" i TVP na Najlepszych Sportowców Polski: