Przejdź do głównej zawartości

Bayern wrócił ze zgrupowania. Ile goli strzeli Lewy przerwie?

Bayern Monachium wrócił właśnie ze zgrupowania na Katarze podczas którego mistrzowie Niemiec trenowali formę do kolejnych meczów Bundesligi. Nas zastanawia to, ile po przerwie goli zdobędzie w lidze Robert Lewandowski

Bawarczycy aktualnie prowadzą w lidze z 46 punktami i ich pozycja w walce o obronę mistrzowskiego tytułu praktycznie jest nie zagrożona. Pokrzyżować plany Bayernowi może jedynie druga w tabeli Borussia Dortmund. Piłkarze BVB (38 pkt), którzy w tym sezonie grają fantastycznie tracą do lidera osiem oczek.

Jednak Dortmundczycy nie mają w składzie Roberta Lewandowskiego. Wyceniany na 70 mln Euro Lewy w tym sezonie Bundesligi zdobył 15 goli w 16 meczach i zanotował 3 asysty. Kapitan reprezentacji Polski doprowadził Biało-czerwonych do Euro 2016 we Francji, został królem strzelców eliminacji do tychże mistrzostw Europy i m.in strzelił 5 goli w 9 minut w meczu z wicemistrzem Niemiec, Wolfsburgiem. Spotkanie to Bawarczycy wygrali na własnym stadionie 5:1, a Lewy trafiał kolejno w 51, 52, 55, 57 oraz 60 minucie meczu.

Czym nas zaskoczy Robert Lewandowski, który w głosowaniu FIFA  i magazynu France Football znalazł się na czwartym miejscu za Lionelem Messim, Cristiano Ronaldo i Neymarem. Lewy w walce o Złotą Piłkę wyprzedził m.in. Urugwajczyka Luisa Suareza  oraz dwóch kolegów z Bayernu Monachium, Niemców, Thomasa Muellera i najlepszego golkiper globu, Manuela Neuera.

Były król strzelców Bundesligi występuje w barwach klubu z Allianz Arena od 1 lipca 2014 roku. Od tego momentu jego wartość jako piłkarza wrosła o 20 mln Euro. Były snajper Borussii Dortmund podpisał kontrakt z mistrz Niemiec do 30 czerwca 2019 roku i niektórzy sugerują, że po tym terminie odejdzie do Realu Madryt.

27-letni Robert Lewandowski łącznie w Bayernie Monachium strzelił 48 goli i zanotował 17 asyst w 75 spotkaniach. Dla porównania w BVB Lewy zdobył 103 gole i asystował przy 43 trafieniach kolegów w 187 meczach.

Przeczytaj także:  Zobacz Top 30 najlepszych goli Luisa Suareza