Przejdź do głównej zawartości

Manchester City w finale Pucharu Ligi Angielskiej

Wicelider Premier League, Manchester City pokonał na Etihad Stadium Everton 3:1 w meczu półfinałowym Pucharu Ligi Angielskiej i awansował do finału rozgrywek

Jako pierwsi bramkę zdobyli goście, którzy wygrali pierwszy mecz 2:1. W 18 minucie Joe Hart pokonał Ross Barkley, a przy golu asystował mu Leon Osman.

Gospodarze odpowiedzieli chwilę później. W 24 minucie gola dla City strzelił Brazylijczyk, Fernandinho. To pierwsze trafienie 30-letniego pomocnika.

Wynik na 2:1 dla Manchesteru City podwyższył w 70 minucie spotkania Kevin De Bruyne po podaniu Raheema Sterlinga. To jego piąta bramka w tym sezonie.

34-letni Belg miał udział w ostatniej bramce zdobytej przez Sergio Aguero. Argentyńczyk pokonał głową Tima Howarda po zagraniu mu piłki przez właśnie De Bruyne.

Mecz zakończył się wygraną City 3:1. W finale Pucharu Ligi Angielskiej rywalem piłkarzy z Etihad Stadium będzie Liverpool. Podopieczni Juergena Klopa zremisowali w rzutach karnych ze Stoke City 6:6. W pierwszym meczu góra był Liverpool, który wygrał ze SC 1:0.